برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» منظور از فرش اکریلیک چیست ؟

فرش ماشینی اکریلیک چیست ؟

زمانی که برای خرید فرش ماشینی به فروشگاهی می رویم با واژگانی چون فرش اکریلیک مواجه می شویم. به طور کلی تمامی افراد با مشخصات این فرش های ماشینی آشنایی ندارند و نمی دانند که منظور از فرش اکریلیک چیست؟
شاید تا متخصص فرش ماشینی نباشید نتوانید تشخیص بدهید که فرش اکریلیک چگونه است. ما در این مقاله به صورت کامل مشخصات یک فرش ماشینی اکریلیک را برای شما توضیح می دهیم تا در زمان خرید دچار مشکل و دو راهی نشوید.

در فرش های ماشینی از الیاف مختلفی استفاده می شود که هر یک از آن ها خواص و ویژگی های منحصر به فردی دارند. نخ خاب، نخ تار و نخ پود از الیاف به کا رفته در فرش های ماشینی هستند که هریک ارتباط مستقیمی با قیمت و ماندگاری فرش دارند.
نخ خاب قالی ماشینی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده فرش است. نخ خاب اکریلیک، نخ خاب پلی استر و نخ خاب پلی پروپلین از نخ های خاب فرش ماشینی می باشند.
نخ پلی پروپلین نوعی از پلیمر شیمیایی است و فرش بافته شده با این الیاف دارای عمر کمتری می باشد. ضخامت کم، قیمت ارزان، مقاومت در برابر لکه، جذب پایین رطوبت و قابلیت شست شو های مکرر از ویژگی های الیاف پلی پروپلین می باشند. این الیاف خاصیت انعطاف پذیری ندارند و در برابر نور خورشید خراب می شوند.
الیاف پلی استر نوی از ابریشم مصنوعی هستند که به قالی ماشینی حالت درخشندگی می دهد. عدم پرزدهی، ضد حساسیت، تنوع رنگی بالا، قیمت پایین و مقاومت در برابر رطوبت از خصوصیات این الیاف ارزان است. عمر فرش پلی استر به دلیل لطافت بالا و عدم انعطاف پذیری کوتاه می باشد و این فرش ها برای مکان های پر رفت و آمد مناسب نیستند.

فرش ماشینی اکریلیک چیست ؟
در میان تمامی الیاف فرش ماشینی ، نخ اکریلیک از بهترین و مرغوب ترین الیاف نخ ها می باشد زیرا این الیاف خواص نخ پشم قالی دستباف را دارا هستند و برای بافت فرش های درجه یک مناسب می باشند.
اکریلیک نوعی الیاف مصنوعی می باشد که از مواد نفتی تهیه می شود. این نوع الیاف با پلیمر پلی اکریلونیتریل بافته می شوند و میانگین مولکولی بالایی در حدود 1900 مونومر دارند.
الیاف اکرولیک قالی ماشینی با بافت بر روی پایه اصلی دستگاه بافندگی ریسیده می شوند و نرمی نخ پنبه را دارد. نخ اکریلیک درجه یک به چند روش تولید می شود. اولین روش برای تولید این الیاف به صورت رنگدانه یا رنگی است. روش دوم به صورت رنگ نشده و خام می باشد.

الیاف اکریلیک به خاطر خاصیت رنگ پذیریی بالایی که دارند در قالی های ماشینی به کار می روند و عموما نسبت به شست شو و نور مقاوم هستند. پرزدادن از عیوب الیاف اکریلیک است که تولیدکنندگان با عملیات هیت ست این عیب را برطرف کرده اند. نخ اکریلیک نسبت به بید، روغن، چربی، مواد شیمیایی و  نور خوشید مقاوم است.

قالی های ماشینی تمام اکریلیک کاشان
در دسته های: فرش اکریلیک 700 شانه، فرش اکریلیک 1000 شانه، فرش اکریلیک 1200 شانه و فرش اکریلیک 1500 شانه موجود هستند.
فرش ماشینی صد درصد اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر از طول عمر بیشتری برخوردار است و به دلیل فرایند هیت ست ضد حساسیت و بدون پرز می باشد. الیاف اکرلیک هیت ست حجیم و پفکی هستند و فرش بافته شده با این الیاف وزن سبکی دارد.
استفاده از نخ هیت ست شده اکرولیک در یک واحد فرش ماشینی بین 7 تا 10 درصد افزایش راندمان تولید داشته و این رقم بسیار بالایی در یک دوره مالی شرکت تولید قالی ماشینی خواهد بود.
فرش های اکریلیک هیت ست درجه یک کاشان درصورت یکسان بودن تراکم بافت و نمره نخ، ‌پوشش بهتری دارند و تو پرتر به نظر می‌رسند. هیت ست مقاومت فرش را بالا می برد و لذا پارگی الیاف در مرحله بافت کاهش می یابد و این امر باعث افزایش کیفیت و دوام نهایی قالی ماشینی می گردد. فرش هیت ست شده مقاومت بیشتری در برابر جذب گرد و غبار پیدا کرده و فرش در طولانی مدت تغییر رنگ ندارد.

جنس نخ تار فرش های اکرولیک
از پنبه خالص و یا ترکیبی از پنبه و پلی استر است و همین امر باعث شده تا این فرش ها نرمی و درخشندگی زیادی داشته باشند.
این قالی های با دوام در برابر پاخور شدن و حرارت های غیر مستقیم بسیار مقاوم بوده و آبرفت بسیار ناچیزی دارند.
تست گرما در فرش اکریلیک نشان دهنده کیفیت و دوام بالای آن است. حرارت یک اتوی داغ و یا یک قابلمه داغ باعث تغییر رنگ و سوختگی در فرش اکریلیک نمی شود.

قالی های اکریلیک با تراکم بالا همچون فرش دستباف جلوه می کنند و از نظر زیبایی قابل مقایسه با دیگر فرش ها نیستند. این محصولات شبیه ترین فرش ماشینی به فرش دستبافت پشم و ابریشم هستند.

پس فرش هایی که نرمی و لطافت بالایی دارند و نخ خاب ان ها سفت و به هم چسبیده نیست فرش تمام اکریلیک خواهد بود. برای تشخیص این قالی های ماشینی می توانید با لمس فرش به این نکته پی ببرید. هنگام دست کشیدن بر روی فرش های اکریلیک درجه یک باید دست روی آن سر بخورد و نباید به فرش بچسبد.
فرش های ماشینی ممتاز آکریلیک هیت ست شده سر نخ هایی واضح یا به عبارتی دانه اناری دارند. نبود بوی نامطبوع نفت و مواد پلاستکی از دیگر شاخصه های تشخیص اصالت فرش ماشینی اکریلیک است.

خرید فرش اکریلیک کاشان
در مورد قیمت فرش های اکریلیک می توان گفت که هر چه درصد استفاده از الیاف اکریلیک بیشتر باشد به همان میزان کیفیت و قیمت فرش هم بیشتر می شود.
پس اگر به دنبال قالی ماشینی اکریلیک با کیفیت و ارزان هستید می توانید به فروشگاه اینترنتی خرید فرش کاشان مراجعه کرده و قالی دلخواه خود را از تولیدی سفارش دهید. این وب سایت تمامی طرح های فرش ماشینی تمام اکریلیک هیت ست کاشان را با قیمت مناسب و ضمانت نامه و ارسال رایگان به دست مشتری می رساند.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه