برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» اطلاعات مهم درباره فرش های خام

خرید فرش های خام و تابلو فرش ها

فرش خام یا فرش مخصوص چاپ فرشی است که برای فرش های چاپی یا کلاریس و تابلو فرش ها استفاده می شود. این فرش با کیفیت خام است یعنی هیج کاری روی آن انجام داده نشده است. روی این فرش درجه یک عکس ها چاپ می شود.

 

فرش خام چیست و چه کاربردی دارد؟

فرش خام، فرش سفیدی است که فقط و فقط با رنگ سفید، تار سفید و جوت سفید بافته می شود و هیچ رنگ دیگری در آن دخالت ندارد. فرش خام یا سفید با هر عرضی می توان تولید کرد. اما عمده هدف تولید آن برای تابلو فرش ها است و در سایز های 50*70 و یا 100*70 تولید می شود. بعد از بافت فرش خام، نوبت به چاپ روی آن می رسد. امروزه با دستگاه های دیجیتالی پیشرفته عملیات چاپ بر روی فرش خام با بهترین کیفیت انجام می شود.

تابلو فرش ها با همان کیفیت و زیبایی عکس و پوستر و صد البته زیبا تر و شکیل تر از پوستر و شاسی تولید می شود. زیبایی این تابلو فرش ها بسیار خیره کننده است. تکنولوژی، پارا از همین هم فراتر گذاشته است و امروزه فرش های 3*4 نیز با همین شیوه چاپی تولید می شود. این فرش ها، بر خلاف تصور عمومی قابلیت شست و شو دارند و همان عمر فرش های بافت را دارند، بدون ایجاد هر گونه تغییر در آنها. از مزیت های این فرش سفید نسبت به فرش های بافته شده، قیمت ارزان تر و مناسب تر آن دارد. قیمت این فرش خام چاپی نسبت به فرش های بافته شده بهتر و حدود 60 درصد قیمت فرش بافته شده است.

 

فرش خام سابلیمیشن

فرش های خام سابلیمیشن در ابعاد و جنس های مختلف وجود دارند. فرش های خام از لحاظ ابعاد دارای انواع مختلفی هستند که ابعاد پر طرفدار آن به شرح زیر است:

فرش خام سابلیمیشن 20 در 30 سانتی متر

فرش خام سابلیمیشن 30 در 40 سانتی متر

فرش خام سابلیمیشن 40 در 60 سانتی متر

فرش خام سابلیمیشن 60 در 80 سانتی متر 

فرش های خام برای چاپ از جنس الیاف به کار رفته در آنها نیز به دو دسته آکریلیک و پلی استری تقسیم می شوند. هر چه شماره شانه های فرش بیشتر باشد، برای چاپ مناسب تر خواهد بود. بطور مثال فرش های 1000 شانه بهتر از فرش های 700 شانه هستند و نتیجه بهتری در چاپ به ما می دهد. 

فرش های آکریلیک کیفیت بسیار بالایی نسبت به فرش های پلی استری و ابریشمی دارد. به همین دلیل مناسب تر از الیاف پلی استر و ابریشم دارد. 

 

قیمت دستگاه چاپ روی فرش

برای چاپ روی فرش خام سابلیمیشن حداقل دستگاه هایی که نیاز دارید عبارت اند از:

یک دستگاه چاپ پرس حرارتی

یک دستگاه پرینت جهت چاپ طرح ها 

بسته به ابعاد فرشی که می خواهید بر روی آن چاپ کنید چه مقدار است، دستگاه های شما نیز متفاوت خواهد بود. بطور مثال اگر شما فقط می خواهید بر روی فرش با سایز 20 در 30 چاپ کنید، داشتن یک پرینتر A4 سابلیمیشن و یک دستگاه پرس حرارتی سایز کوچک کفایت می کند. 

حال اگرقصد در ابعاد بزرگتری دارید باید به فکر یک پرینتر یا قابلیت چاپ در ابعاد A3 باشید. همچنین دستگاه پرس حرارتی سایز متوسط که ابعادی بزرگ تر از 30 در 40 سانتی متر داشته باشید را نیز برای اینکار نیاز دارید. تا اینجا هزینه ها تقریبا در محدوده قرار دارند. 

اما اگر بخواهید فرش هایی با ابعاد بزرگ تر از 30 در 40 سانتی متر چاپ کنید، شما به یک پلاتر جهت چاپ طرح های خود دارید. همچنین برای پرس حرارتی هم باید سراغ دستگاه های سایز بزرگ از 60 در 40 سانتی متر به بالا بروید.

 

حال سوال اینجاست که بین فرش خام 1000 شانه پلی استر و فرش خام 1200 شانه آکریلیک کدام یک را انتخاب کنیم؟

قطعا فرش خام 1200 شانه آکریلیک بهتر از فرش خام 1000 شانه پلی استر و ابریشمی است. دلیل های بسیار زیادی دارد. یکی از آن دلیل ها 1200 شانه بودن آن است چون در فرش های خام باید تعداد شانه های فرش بیشتر باشد، تا عکس واضح تر چاپ شود. دلیل دیگر این است که الیاف آکریلیک بهتر از الیاف پلی استر یا ابریشم است زیرا الیاف آکریلیک کیفیت بالاتری دارد و عمل هیت ست روی آن انجام می شود و پرز بسیار کمی دارد؛ اما الیاف پلی استر و ابریشم کیفیت پایین تری نسبت به الیاف آکریلیک دارند و پرز دهی آن ها بسیار بالا است. دلیل های بسیار زیادی دیگر هم است که این دو دلیل مهم ترین دلیل ها برای فرش سابلیمیشن بود.

 

تابلو فرش خام

از دوره غار نشین ها تا به امروز هدیه دادن از جمله دردسر های شیرین بوده است. هدیه دادن به همسر، خانواده، دوست و یا همکار از جمله کار های شیرینی است که گاها انسان را کلافه می کند. 

همه ی ما متفاوت بودن را دوست داریم و حس خوبی به ما دست می دهد اگر ببینیم که هدیه ی ما یک هدیه ی خاص و متفاوت است. شما می توانید با چاپ عکس دلخواهتان بر روی فرش سفید مخصوص چاپ، یک تابلو فرش زیبا را به دوستان هدیه دهید. 

 

معایب تابلو فرش چاپی

تابلو فرش ماشینی از نظر تولید داراری دو نوع مختلف هست که هر کدام بر اساس شیوه بافت متفاوت هستند. تابلو فرش جاپی کیفیت تولید کمتر نسبت به تابلو های بافت است. تابلو فرش ماندگاری پایین تری نسبت به تابلو فرش بافتی دارد. تابلو فرش ماشینی عدم نفوذ رنگ به عمق نخ خاب دارد. سرعت تولید این تابلو فرش ماشینی محدود است. اگر یکی از رنگ های تابلو فرش وجود نداشته باشد، دستگاه های بافت تابلو فرش ها متوقف می شود. 

 

معایب تابلو فرش بافتی

در تابلو فرش های بافتی تعداد استفاده از رنگ محدود است. تابلو فرش چاپی نسبت تابلو فرش های بافتی طرح های کمتری تولید می شود به دلیل محدودیت است. تنوع در این تابلو فرش کمتر از نسبت به فرش های چاپی است.

 

مزایا فرش خام

فرش خام نسبت فرش چاپی قیمت مناسب تری دارد و حدود 60 درصد قیمت فرش چاپی است. این یک قابلیت خوب است تا قیمت کمتری بدهید.

 

خرید فرش خام

شما عزیزان برای خرید فرش خام می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی خرید فرش، انواع فرش های خام را مشاهده فرمایید. تمامی فرش های ماشینی خام با کیفیت است و قیمت بسیار مناسبی دارد. همچنین شما عزیزان می توانید برای دیدن تابلو های فرش های چاپی و تابلو فرش های بافتی به سایت فروشگاه اینترنتی خرید فرش بروید و تمامی تابلو فرش های با کیفیت و زیبا را مشاهده فرمایید.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  حمل و نقل در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه